Dzisiaj jest piątek, 25 czerwiec
Imieniny Łucji i Wilhelma

Złota Szekla

 
 
Klub Żeglarski "ZŁOTA SZEKLA"
przy ZP LOK w Turku z siedzibą w Przykonie
 
ul. Szkolna 7
62-731 Przykona
 
Skład Zarządu:
 
MIchał Nowak - Prezes
 
 
 
Waldemar Kaczkowski - Sekretarz
Tomasz Wroniak - Skarbnik
 
 
 

 
Zapraszamy do licytacji VOUCHERA - na stronach:  https://www.facebook.com/pages/category/Community-Center/Miejski-Dom-Kultury-w-Turku-107045108001891/
 

Rejs żaglówką OMEGA dla 1-3 osób po zbiorniku Wodnym Przykona organizowany przez Klub Żeglarski "ZŁOTA SZEKLA" przy ZP LOK w Turku  z siedzibą w Przykonie

Voucher można zrealizować w okresie od czerwca do końca sierpnia 2021r.

 
 
 

 

Klub Żeglarski "Złota Szekla" założony został w 2004 roku. Skupia miłośników żeglarstwa z powiatu tureckiego. Członkowie klubu mogą korzystać z posiadanego sprzętu żeglarskiego: jacht Orion, zaglówka Omega,  420-stka, optymist i jena łódka wiosłowa.

 

 

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do naszego klubu.

Informacje o zapisach pod numerem telefonu:

660 40 64 32

 

 

 


 

Z DZIAŁALNOŚCI  KLUBU
 

 

W Przykonie przybywa żeglarzy

 

Na początku wakacji od 1 lipca  nad zalewem w przystani jachtowej Złota Szekla odbyły się dwa kursy żeglarskie na stopień żeglarza jachtowego. Dzięki hojności władz Gminy Przykona ośmiu młodych ludzi za symboliczne opłaty nabyło uprawnienia do samodzielnego pływania na wszelkich jachtach żaglowych po śródlądziu. W drugim Kursie brało udział sześć osób dorosłych, którzy również po zdanym egzaminie mogą poszczycić się nowymi uprawnieniami.

Jak widać adeptów żeglarstwa  w Przykonie przybywa z roku na rok  z czego należy się tylko cieszyć. Przyszli adepci trenowali ofiarnie z prawdziwym żeglarskim poświęceniem bez względu na warunki pogodowe. Nie wiedzieli, że ich ofiarność zostanie wystawiona na próbę jeszcze przed żeglarskim egzaminem praktycznym.

Na terenie przystani zagościł w tym roku po raz pierwszy wraz ze swoim sprzętem wodnym obóz Harcerskiej Drużyny Wodnej  z  Bytomia. Mimo skromnych warunków na przystani zakwitło życie żeglarskie jak w prawdziwej marinie. Szanty i przemiła  atmosfera  zagościły na co dzień. W przededniu egzaminu żeglarskiego na środku zalewu wywróciła się omega harcerzy. Żeglarze z kursu żeglarskiego natychmiast dostrzegli z kei ten moment. Bez zastanowienia natychmiast odcumowali swój jacht i na silniku pośpieszyli z pomocą tak jak przystało na prawdziwych żeglarzy. Podjęli na pokład przemoczoną komendantkę Hufca hm. Bożenę  M. i udzielili jej pomocy. Asystowali omedze, aż ta została postawiona i dotarła do brzegu. Egzamin z żeglarskiego zachowania zweryfikowało samo życie, zadali go wyśmienicie jeszcze przed uzyskaniem patentów żeglarskich.  Jak widać w centrum Polski ludzie mają we krwi sumienność  i bezinteresowną uczynność czyli  tzw. dobrą praktykę  żeglarską. Żeglarze to wspaniali ludzie na których zawsze można liczyć również tu na tym przykońskim zalewie w samym centrum Polski.

asysta przy wywróconej Omedze

 

 

Uczestnicy kursu na jachcie

 

 
 
*  *  *  *  * 
 
 
 

Regaty  Żeglarskie 2013

 

Już po raz czwarty na zbiorniku wodnym w Przykonie odbyły się Regaty o Puchar Wójta Gminy Przykona zorganizowanych przez Klub Żeglarski Złota Szekla. Impreza, która odbyła się w sobotę 22 czerwca była kolejnym punktem obchodzonych od czwartku Dni Przykony.

Klasyfikacja końcowa zawodników przedstawiła się następująco: 
I miejsce: Emila Wypiór, Aleksandra Banasiak, Rafał Tybura i Joanna Bartosik (jacht Omega)
II miejsce: Karol Skiba i Waldemar Kaczkowski (jacht 470)
III miejsce: Jan Szajrych i Grzegorz Just (jacht Orion)
IV miejsce: Michał Majchrzak i Jakub Wieczorek (jacht 420)
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

zwycięska załoga Omegi
 
 
 
  uczestnicy regat na keii
  
*  *  *  *  *
 
10 nowych patentów zeglaża jachtowego.
 
           W czerwcu 2012r. klub "Złota Szekla" zorganizował dla młodzieży kurs zakończony egzaminem na stopień żeglarza jachtowego.  Przyszli żeglarze pod okiem instruktorów w przeciągu trzech tygodni zdobywali niezbędną wiedzę teoretyczną oraz ćwiczyli praktyczne umiejętności na wodzie.
        Władze Klubu serdecznie dziękują za wsparcie finansowe ze strony władz samorządowych udzielone w formie dotacji dzięki któremu kurs mógł się odbyć.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*  *  *  *  *
 
 „Jak was nie kochać”- powie każdy uczestnik obozu żeglarskiego w Ślesinie. Dwa tygodnie zmagań z teorią żeglowania i dwoma najwspanialszymi żywiołami WODĄ i WIATREM.

                        Niezapomniane wrażenia...

           W dniach 17.07.-30.07.2007 piętnastu młodych pełnych zapału uczniów Gimnazjum w Przykonie pod okiem opiekunów p. Janusza Kujawy, p. Marty Ilkowskiej- Nowak oraz instruktorów p. Sławomira Kolińskiego, Michała Nowaka i Wiktora Nowaka- kierownika obozu, uczestniczyło w zajęciach programowych obozu żeglarskiego w Ośrodku Wypoczynkowym KWB „Adamów” w Ślesinie. Ośrodek położony jest nad malowniczym jeziorem Ślesińskim, połączonym z jeziorami: Mikorzyńskim, Pątnowskim i Gopło. Rozległy akwen oraz basen portowy pozwalały ćwiczyć rzetelnie manewry jachtem a spokój ośrodka umożliwiał opanowanie trudnej teorii żeglarstwa.
            Młodzież w wolnych chwilach uczestniczyła w zajęciach harcerskich typu: bieg patrolowy, podchody, gra terenowa. Nie zabrakło także rozgrywek sportowych, codziennej „zaprawy porannej” oraz wspólnego śpiewania i zabaw przy ognisku. Jak przystało na żeglarzy każdego dnia punktualnie o 8.00 i 20.00 wachta pełniąca służbę „wybijała szklanki” zwołując wszystkich na apel. Pobyt uczestników obozu uprzyjemnił sobotni koncert reggae odbywający się na terenie OSiR w Ślesinie, na który młodzież powędrowała spacerkiem brzegiem jeziora zwiedzając jednocześnie jego okolice.

         Młodzi żeglarze na pewno nie zapomną pobudki o świcie w strugach deszczu i zimnego powiewu wiatru, gdy czekała na nich grupa diabłów morskich i Neptun, by ochrzcić nowe wilki morskie.
 Obóz zakończył się pomyślnie zdanym egzaminem sprawdzającym zdobytą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną i wręczeniem książeczek żeglarskich.  
 

 
Galeria:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

NIEODPLATNA
POMOC
PRAWNA

Narodowy Spis
Powszechny

STYPENDIA DLA
UZDOLNIONEJ
MŁODIEŻY
Program Operacykny
Pomoc Żywieniowa
2014-2020
Realizowane
projekty ze
srodków UE

INFORMACJE Z ZUS
Jesteś 4195267 gościem