Dzisiaj jest wtorek, 03 sierpień
Imieniny Lidii i Augusta

Ogólnodostępne boisko w Psarach - już otwarte dla mieszkańców

 

Ogólnodostępne boisko w Psarach - już otwarte dla mieszkańców

 

W dniu 28 sierpnia 2009 r. w piątkowe popołudnie o godzinie 16.00 Wójt Gminy Przykona- Mirosław Broniszewski  wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał oficjalnego oddania do użytku ogólnodostępnego boiska sportowego wraz z placem zabaw położonego przy ulicy Wiśniowej w Psarach. W jego skład wchodzą:  boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, boisko do koszykówki i siatkówki plażowej oraz plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicą.

         Ogólnodostępne boisko sportowe powstało dzięki pozyskaniu funduszy unijnych i ma służyć rozwojowi kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z osiedli domków jednorodzinnych Przykony i Psar. Jak podkreślił Wójt Gminy Przykona Mirosław Broniszewski inwestycja ta stała się możliwa do realizacji dzięki przełożeniu biegnącej linii energetycznej i przychylności ZE PAK i szczególne podziękowania skierowano do : Krzysztofa Jędraszczyka - wiceprezesa ZE PAK i Ryszarda Dawickiego - dyrektora Elektowni Adamów oraz Czesława Witczaka - Przewodniczącego Rady Gminy Przykona obecnych na tej uroczystości.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć radnych, sołtysów, a przede wszystkim mieszkańców, gdyż z myślą o nich i dla nich powstają te inwestycje.

 Ksiądz Marek Musielak- proboszcz parafii Psary dokonał poświęcenia boiska, a sołtys Psar - Waldemar Świerczyński otrzymał z rąk Wójta klucze do tego obiektu.

Zaproszeni goście rywalizowali między sobą w oddaniu celnych strzałów i rzutów karnych. Największe umiejętności wykazał  wice przewodniczący Rady Gminy Przykona- Maciej Bednarek, ale ostatni oddany strzał posłany prosto w ręce bramkarza, dał przewagę gościom Krzysztofowi Jędraszczykowi i Ryszardowi Dawickiemu. W nagrodę otrzymali oni pamiątkowy zegar i kalkulatory, ufundowane przez Wójta Gminy Przykona.

Całą imprezę zakończył mecz Teleszyny Przykona z piłkarzami z Psar, a pozostali mieszkańcy bawili się na zjeżdżalniach i placu zabaw oraz  w cyrku usytuowanych przy boisku.

Mamy nadzieję, że tego typu inwestycje przyczynią się do rozwoju zdrowego trybu życia, kultury fizycznej i sportu, który wszystkim wyjdzie na zdrowie.

 

 


NIEODPLATNA
POMOC
PRAWNA

Narodowy Spis
Powszechny

STYPENDIA DLA
UZDOLNIONEJ
MŁODIEŻY
Program Operacykny
Pomoc Żywieniowa
2014-2020
Realizowane
projekty ze
srodków UE

INFORMACJE Z ZUS
Jesteś 4288979 gościem