Dzisiaj jest sobota, 08 sierpień
Imieniny Emila i Cyryla

Poetyckie, plastyczne i muzyczne spotkanie z opowieścią o narodzinach Chrystusa w Szkole Podstawowej w Przykonie


    Historia stanowiąca genezę Bożego Narodzenia jest wszystkim dobrze znana, ale co roku z radością odkrywamy ją na nowo. 20 grudnia w Szkole Podstawowej w Przykonie był dniem wyjątkowym ? tego dnia bożonarodzeniowa opowieść pokazana została bowiem w formule teatru cieni. Było to dla wielu widzów nowe artystyczne doświadczenie. Na scenie można było zobaczyć cienie postaci biblijnych rzucane przez aktorów, odtwarzających sceny narodzenia Jezusa. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klas: pierwszej, piątej i siódmej. Głos narratora wprowadzał w kolejne części sztuki, a towarzysząca przedstawieniu muzyka tworzyła refleksyjny nastrój. Była to magiczna podróż do Betlejem, gdzie spełniły się przepowiednie proroków. Kolędy i pastorałki w wykonaniu grupy wokalnej dopełniły świątecznego nastroju.

     Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście złożyli uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

     Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością między innymi: Mirosław Broniszewski- Wójt Gminy Przykona; Tadeusz Rembas i Łukasz Sadłowski - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Przykona , ks. Grzegorz Ograbisz - Proboszcz Parafii Psary.

 

 


NIEODPLATNA
POMOC
PRAWNA

Powszechny Spis
ROLNY 2020

STYPENDIA DLA
UZDOLNIONEJ
MŁODIEŻY
Program Operacykny
Pomoc Żywieniowa
2014-2020
Realizowane
projekty ze
srodków UE

INFORMACJE Z ZUS
Jesteś 3391249 gościem